Bilişim ve Teknoloji
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

USB Guardian 1.9.0.0 | Ücretsiz | İngilizce | SSS | Yorumlar

şirine USB Guardian 1.9.0.0 | Ücretsiz | İngilizce | SSS | Yorumlar

Mesaj  Admin Çarş. Eyl. 28, 2011 4:33 pm

Tanıtım: USB Guardian, USB'lerden virüs bulaşmasının engelleyen bir güvenlik programı. USB Guardian, bilgisayarınızı Conficker ve benzeri zararlı yazılımlara karşı koruyan kullanımı kolay fakat güçlü bir güvenlik programıdır. USB Guardian sayesinde USB flash disklerinizi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bilgisayarınızdaki USB portları sürekli tarayan USB Guardian, bilgisayarınıza yeni bir USB flash disk takıldığında bu diskin içerisindeki dosyaları tarayarak potansiyel tehditleri ortadan kaldırır. USB Guardian ayrıca USB belleklerdeki autorun.inf dosyalarını engelleyerek USB'lerin otomatik çalıştırma özelliğini kullanarak yayılan virüslerin bilgisayarınıza bulaşmasının önüne geçer.

İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista, Windows 7

Dil: İngilizce

SSS:

Soru 1:

Alıntı: Programı kurdum.USB Belleği taktığımda normalde açılmak için benim onay vermemi beklerken(Dosya ve Klasörleri görüntüleye tıklamak),şimdi kendiliğinden açılmaya başladı.Bu programla ilgili mi? Yani tarayıp kendisimi açıyor USB belleği?

Cevap 1:

Alıntı: Autorun yerine araştır penceresi ile açıyor. Bu şekilde autorun zararlısı varsa bilgisayara girme riski yok oluyor. Program ile ilgili yani.

Soru 2:

Alıntı: Benim merak ettiğim programın arayüzünden bu özelliğini (Bkz. Soru 1) iptal edebiliyor muyuz?

Cevap 2:

Alıntı: Evet önleyebilirsiniz.Programın simgesine sağ tıklayın,"Config" bölümünde ikinci sırada "when a USB disk is inserted,safely open the disk folder " seçeneğindeki tiki kaldırın ve "OK" deyin.Artık kendiliğinden açılmayacaktır.

Yorumlar:

Alıntı: Bu gün dükkanda denedim,program gerçekten çok başarılı. Zararlı içeren bir usb taktım avast ile USB Guardian uyarı verdi. Avast ile tarama yaptırdım sonra temiz çıktı usb. USB Guardian silmiş zararlıları. (Güvenimi Kazandı)

Alıntı: Bir arkadaş denemiş ve bana yazmış ücretli ve diğerlerinin silemediği bir virüsü kaldırmış bilginize...

Alıntı: Evet ben yazmıştım arkadaşa..

Aslında 1 senedir usb harddiskte silemediğim zararlı yazılımı (sadece avira gizli olarak bulup bloke edebiliyordu) tespit ve silme konusunda çok sıkıntı çekmiştim. 1 sene içinde 15 e yakın güvenlik yazılımı derdime çare olamamıştı. (avira premium, a-squared, bullguard, norton, kaspersky, comodo, bitdefen der, ad-aware, panda, dr web, norman, auslogics, g-data, trend micro, mc afee, zone alarm security... ve diğerleri)

Program beni hayrete düşürdü.
Admin
Admin
Admin

http://bilisim.yetkin-forum.com

- Similar topics